Kolekce Podzim/Zima od značky Tosca Blu je dlouhým vyprávěním o stylu, složeným z mnoha příběhů, které tvoří dámskou kolekci, eklektickou, plnou půvabu.

V této sezóně se „potkává“ již 27 linií se stejnou náladou – ať už se jedná o motivy, barvy, styl, dekorace nebo provedení a materiál – výsledný efekt je perfektní jak při vytvoření kombinací, tak při jejich samostatném nošení.

Tosca Blu hledá při své tvorbě inspiraci mezi mnoha ženami, a každá z nich vypráví jiný příběh: kolekce Podzim/Zima 2017-18, je proto sbírkou malých portrétů, které nás obdobně jako kniha přenesou do světa krásy a charakteru, který s elegancí podává trendy nové sezóny.

První příběh kolekce Podzim Zima 2017/18 je příběhem čisté elegance, inspirován stylem džentlmenů 19. století a jejich vášní pro okouzlující nezaměnitelný glamour styl, který je odlišoval od davu. Jedná se o linii Dandy. Stejně jako elegánové devatenáctého století, je tento styl vyjádřen objemnou mašlí, extravagantním prvkem, který přitahuje pozornost, ale zároveň je možné ho odepnout a mít tak možnost volně střídat styly.

Linie Milady také hledala svou inspiraci daleko, bylo to ve slavném Dumasově románu Tři mušketýři a v jednom z nejslavnějších padouchů literatury; vždyť Milady, byla překrásnou a nemilosrdnou osudovou ženou a jako komplic kardinála Richelieu hrála v dobrodružstvích mušketýrů klíčovou roli. Linie je stejně jako ona ženská a smyslná, má oblé křivky a vášnivé barvy a je charakterizována rafinovaným uzlem.

V jiném příběhu, určeném pro milovnice městského stylu nacházíme čisté tvary a styl „day to night“, perfektní pro rušný život moderní ženy: kabelka z linie City je natolik univerzální, že je možné ji nosit také jako batoh, velmi měkká kůže a moderní styl. Původně tašky pro každodenní používání se tady stávají módními doplňky pro každou příležitost s nezaměnitelným stylem.

Ironická grafika linie Flipper našla svou inspiraci ve známé barové hře, která se stala symbolem dvacátého století. Její motiv je zábavný a dokáže ohromit svou velkou koulí našitou na kabelce, která je doplněna originálními a hladkými uchy.

Casino Royal nabízí styl, který spoléhá výhradně na grafiku s luxusními a třpytivými motivy, které připomínají dokonalý design a zařízení kasína – stejného jako to, ve kterém se James Bond setkal s nemilosrdným Le Chiffre ve stejnojmenné bondovce. Pohrává s červenou, černou a slonovinovou barvou, které jsou typické pro ruletu, snad nejznámější prvek heren.

Útočný design, který chce ohromit. Linie Lago dei Cigni je úplně jiný příběh, byl inspirován slavným baletním představením Labutí jezero. Tato kabelka chce prostřednictvím kontrastu barev a stupňování ozdob ve tvaru labutě podtrhnout krásu všech žen, které ji budou nosit. Tyto kousky budou nosit ženy, které jsou stejně jako baletky romantické a odvážné povahy zároveň.

Příběh Marie Antoinette, slavné francouzské královny, symbolu povrchnosti, ale také krásy a lásky k přírodě, zejména ke květinám, byl znázorněn v jedné z linií podzimní kolekce; tato nešťastná královna milovala růže, symbol lásky a krásy, a proto se tato ikonická květina stala dominantním motivem této romantické kabelky s retro tvary.

Linie College je naprosto jiná. Připomíná aristokratickou, střízlivou a chic atmosféru prestižních britských a amerických univerzit (college): stejně jako na uniformách v těchto školách, nabízí kolekce klasické barvy jako je bílá, černá a hnědá, spojené jednoduchým a geometrickým stylem, doplněné potiskem, který podtrhuje klopy, stejně tak jako jsou zvýrazněna saka studentů.